Концерт на Духов оркестър – Добрич в училищния двор на СУ „Петко Рачов Славейков“

Училищният двор на СУ „П. Р. Славейков“ оживя под звуците на празничен концерт, изнесен от Духов оркестър – Добрич, с диригент д-р Росица Бояджиева. Събитието събра ученици, учители и жители на квартала на открито. Музикантите изпълниха разнообразна програма с българска и световна музика, както и популярни произведения от различни жанрове. Свежото звучене на медните духови инструменти и динамичните ритми създадоха неповторимо настроение. Концертът се превърна в истински празник на изкуството, който обедини поколенията и зареди всички присъстващи с много усмивки и положителна енергия. Инициативата на Общински културен институт „Добрич“ цели да доближи културния живот до хората, като превърне училищните дворове в живи пространства за срещи, изкуство и общуване извън рамките на учебния процес.

Comments are closed.