Славейковци с престижни спортни награди

Сребърен медал на Националния шампионат за юноши и девойки под 18 г., в дисциплината 200 м, завоюва седмокласничката от СУ „Петко Рачов Славейков“ Мирела Минчева. Нашето момиче пребори конкуренцията на над 100 състезателки и с нов личен рекорд 25.97 сек остана втора само на крачка от златото. Постижението на младата ни надежда е впечатляващо, като се има предвид, че тя се състезава в тази дисциплина само от година и е по-малка от повечето си конкурентки. Състезанието е най-масовото от спортния календар на Българска федерация лека атлетика в зимния сезон и се проведе в зала „София“ (бивша „Фестивална“) в столицата. Само преди седмица, Мирела, заедно с още две прекрасни атлетки от нашето училище, Аделина Андонова и Радина Радева, и тяхната съотборничка в СКЛА „Добруджа“ Вержиния Костадинова спечелиха бронзовия медал в щафетата на 4Х400 м на НШ за юноши и девойки под 20 години. Под вещото ръководство на треньорите Милен Петров и Силвия Петрова момичетата продължават своята подготовка. Следващите участия за Мирела Минчева са на Държавното първенство за юноши и девойки под 16 години, където нашето момиче ще бъде във възрастовата си категория и силно се надява на поредно отлично представяне.

Поздравления! Стискаме палци и желаем успех!