Призьори сме и в състезанието по ориентиране

Учениците от нашето училище се представиха отлично в състезанието по ориентиране, организирано от Община Добрич, съвместно със спортен клуб по ориентиране „Добротица“. Въпреки трудните метеорологични условия, момичетата във възрастова група 12 – 14 години окупираха челните позиции и заеха първо, второ и трето място. Момчетата от същата възрастова група останаха втори. На второ място се класираха и девойките до 16-годишна възраст.
Състезанието се проведе в Градски парк "Св. Георги". В него се включиха 66 състезатели от шест училища в Добрич. За всяка възрастова група имаше отделен маршрут, а желаещите участници над 16 г. също имаха възможност да премерят сили по отделен, четвърти маршрут. Най-масово бе участието при 12-годишните, където на старта застанаха 21 състезатели. Маршрутът на най-малките бе с дължина 500 м, дистанцията на 14-годишните бе 1100 м, а на 16-годишните – 1 500 м.
Състезанието по ориентиране се проведе в рамките на кампанията „Бъди здрав“, в Седмицата на здравето 7 – 12 април.